Фудбал

Полицијата ги спасуваше судиите под Шара,...

Дознаваме дека Сергеј Самсоненко, првиот човек на Вардар, видно револтиран од...

Стојковиќ се повлече од претседателската функција...

Прилепскиот прволигаш остана без првиот човек на клубот.

Деспина поинтересна од денешното дерби???

По навредите кон неа од страна на фановите на Шкендија на денешното мега -...

Тага и во Кипар: Енозис се прости од Петар Милошевски (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите и навивачите на кипарскиот Енозис, му оддадоа почит на Петар Милошевски пред денешниот дуел со АЕК Ларнака. Милошевски седум години од својата кариера ја мина во клубот од Паралимни...

И Наташа Андонова му го посвети својот гол на Петар Милошевски (ФОТО)

Најдобрата наша фудбалерка, Наташа Андонова имаше уште еден солиден настап во убедливата победа на нејзиниот Потсдам против Синделфиген. Потсдам славеше со убедливи 12:0 и така ја продолжи битката за лидерската позиција...

Велкоски го потврди триумфот на Сараево

Голгетерот во одлична форма во својот нов тим

Неџипи во фантастична голгетерска серија

Ндерим Неџипи не е голгетер, а неговата основна работа на теренот е да асистира и да креира за соиграчите, но откако го облече дресот на Партизани од Тирана, едноставно не престанува да ги тресе противничките мрежи....

Јаховиќ ја спаси Ворскла од пораз и голот му го посвети на Милошевски (ФОТО+ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен напаѓач Адис Јаховиќ постигна гол за Ворскла и го спаси својот тим од пораз пред домашните навивачи од Зорја во рамки на 18.коло во украинската Премиерлига. Гостите поведа со голот на Боли...

Турново на врвот, соседско реми во Тетово

Екипата на Турново се искачи на првото место на табелата откако со минимални 1-0 славеше на гостувањето кај последнопласираниот Гостивар во 22. коло во Првата македонска фудбалска лига. Турновци поведоа уште во првото...

Дејан Блажевски донесе победа за Хазар

Македонскиот фудбалер, Дејан Блажевски, донесе победа за Хазар од Ланкаран откако го постигна единствениот гол на мечот против Сумгаит Сити. Нашиот фудбалер, го одигра целиот меч за Хазар и со дебитантски гол, ја донесе...

Турново брка триумф за лидерска позиција

Екипата на Турново ќе оди на победа на гостувањето кај Гостивар (14 ч.) со која ќе се искачи на врвот на Првата македонска фудбалска лига. Турновци се на само три бода од водешката двојка Работнички и Вардар, но со...

„Комитите“ го фрлија дресот на Асани!

Талентираниот фудбалер на Вардар, Јасир Асани, кој беше стрелец на единствениот гол за неговата екипа во вчерашниот пораз од Работнички со 1-2 по завршување на мечот отиде кај најверните симпатизери „Комитите“ и им го...

Реална криза во Вардар, нешто мора да се менува

Уште не е ништо загубено, но шампионот мора да влезе во шампионски ритам многу брзо ако не сака веќе во мај да биде симнат од престолот.

Pages