Фудбал

Хаос кај нашиот следен ривал - Гурбанов со дилема...

Гурбан Гурбанов ќе ја води селекцијата на Азербејџан против Македонија по...

Жилаво момче е Барди: Секогаш ќе давам максимум...

Енис Барди е жилаво момче и не се предава така лесно, па иако не игра за...

Ангеловски: Одиме на победа на секој меч, така...

Одигравме меч против Финска како да е квалификациски, а тоа и ни беше целта....

Милевски: Не треба да трошиме зборови за противникот

Репрезентацијата на Македонија до 21 година утре го игра петтиот натпревар од квалификациите за Европското Првенство кое ќе се одржи во 2019 година во Италија.

Продолжуваат маките на Финците - Ринг не игра против Македонија, неизвесен е и Уронен

Финците немаат дерман од проблеми со репрезентацијата, а селекторот Марку Канерва нема да може да смета и на Александер Ринг и веројатно на Јере Уронен за мечот со Македонија, утре од 17 часот

ВАРДАР ГО ИСПРАТИ: Ти благодариме Хуан Фелипе!

Бразилскиот интернационалец Хуан Фелипе Алвес и фудбалскиот клуб Вардар се договорија спогодбено да го раскинат договорот, со што Фелипе повеќе не е дел од нашиот тим.

Анталија од земјата на чудата (Фотогалерија)

Комплекси што го одземаат здивот, најмодерна спортска инфраструктура и технологија имаат на располагање спортистите кои доаѓаат на подготовки во Анталија. Турското туристичко место е мека за спортистите и една од најпосетуваните локации што ги нуди сите услови за престој и подготовки за спортистите, клубовите и репрезентациите во различни дисциплини

Клубот ги раздели, репрезентацијата ги обедини (Фото)

Тандемот вардарови играчи, Дарко Велковски и Кристијан Тошевски повторно се заедно на тренинг и тоа во дресот со националните обележја. Иако се клупски колеги, тие не тренираат заедно во последно време, ниту пак настапуваат како тандем во Вардар, поради клупската одлука на шампионот

Ангеловски: Со брзо темпо до победа против Финска

Игор Ангеловски ќе инсистира на побрза игра против цврстите Финци, кои имаат селекција типично скандинавска, со многу цврстина и дуел игра. „Мора со побрза игра да им одговориме на нивниот концепт. Ми се допаѓа како играат, особено што се упорни и цврсти, но верувам во своите играчи и најбитно е како Македонија ќе одигра“, вели нашиот селектор

„Серенити“ ги чека Македонците - Победа против Финска за спокојно да го чекаме мечот со Азербејџан

Анталија е мека за подготовки на спортистите од целиот свет, овде и сега има многу клубови, репрезентации и спортисти кои ја темпираат формата за натпреварите во различни дисциплини, па поради гужва во хотелот „Глорија“ македонските репрезентативци веднаш по мечот со Финска, утре, ќе се селат во нов хотел

Семафорот на Карас лесна загатка за репрезентативците (Фото)

Кондицискиот тренер на македонската репрезентација, Иван Јовановски Карас е омилен кај репрезентативците, а со разновидните вежби им овозможува одлично да се релаксираат и подготват за дуелите со своите противници 

На „Глорија“ арена Македонија и Финска ќе играат без публика

Пријателскиот дуел меѓу Македонија и Финска ќе биде од затворен карактер и без публика, а ќе се игра на „Глорија„ арена во Анталија

Република Ирска ни ја има мерката - За едно полувреме не наполнија

Репрезентативците на Република Ирска за играчи до 17 години повторно беше поуспешна од врсниците од Македонија, денеска во мошне важен меч и не победија со 3:0. На стартот од Елитните квалификации во Полска, Ирците со три гола во второто полувреме ги разрешија сите дилеми

Pages