Фудбал

Ќе биде капитен во отсуство на Грнчаров

Глигоров: Каде и да играме одиме на победа

АНДРЕЕВ: Каков премиер, какви политики...такво...

„Глупости... Тешку глупости и измислици. Никогаш не сум рекол премиер, политика...

Вака се прави - Розенборг слави, со 5 милиони...

Навивачите на Розенборг ќе прослават убава вест тому на дуелот со Вардар во...

Димитровски потпиша за Докса, клуб кој ќе...

Владимир Димитровски ќе игра во Втората грчка лига, за Докса од Драма, а тоа ќе...

Русите имаа и вишок квалитет - на Ѕјуба му се чудеа зошто не си оди од Зенит

Зенит имаше и вишок квалитет против Вардар, а вистински пример е џинот Артем Ѕјуба, кој еднаш ја затресе мрежата на Филип Гачевски и одигра одлично, а беше на пат да го напушти клубот

Реакцијата на фудбалерите да биде насочена кон Општина Битола!

Како мнозински акционери, досега навремено и одговорно ги имаат исполнето сите обврски кон клубот, велат оттаму. Револтот на фудбалерите на ФК Пелистер треба да биде насочен кон останатите сопственици на последните 25% од акциите, а тоа е Општина Битола, пишува во соопштението.

Изгор цени за Арената - Тешко на Вардар ако приреди светска сензација, полуфинале во Европа Лига ќе го чини 53 илјади евра

Македонија има прекрасна спортска Арена, во Скопје на „Филип Втори“ се играше и Суперкупот на Европа, но цените за организирање фудбалски настани се превисоки. Скопје веројатно го има најскапиот стадион во Европа, а Вардар е првата жртва на неразумните цени

Седлоски пред Чеде Јаневски на листата на 1.000 најдобри тренери во светот

Само двајца македонски стратези се најдоа листата на „Ranking Coaches". Меѓу најдобрите 1.000 тренери во светот, се споменуваат само екс-стратегот на Вардар и неговиот наследник, Гоце Седлоски и Чеде Јаневски.

Реакција од Вардар: Плаќаме најскап стадион во Европа

Раководството на Вардар е незадоволно од односот на јавното претрпијатие за Управување со станбен и деловен простор и од цената што на нашиот европски претставник ја плаќа за да игра на националната арена „Филип Втори"

Самсоненко: Нема да заминам од Вардар, ќе останам и во лошо и во добро

Сергеј Самсоненко сепак нема да го напушти македонскиот шампион. Творецот на европски Вардар на денешната прес-конференција истакна дека ќе остане во клубот. 

Му личи на Вардар - Промовирана уште една легенда, Илија Најдоски е нов технички директор

Илија Најдоски е нов технички директор на Вардар и по 29 години се враќа во редовите на македонскиот првак. Еден од најдобрите одбранбени играчи настапуваше за Вардар во периодот од 1984 до 1988 година.

Брдаровски ја мина ноќта со болки, денеска ќе се знае колку ќе паузира

Владица Брдаровски минал два часа во болница по мечот меѓу Вардар и Зенит, а денеска по прегледот на повреденото колено ќе се знае дали и колку ќе паузира

Во Трондхајм меч на ранетите лавови - Розенборг и Вардар со највисоки порази на стартот од ЛЕ

Розенборг и Вардар ќе играат меч за рехабилитација на 28. септември во второто коло од Л групата во Европа Лигата. Во Трондхајм на „Леркендал“ стадионот ќе се судрат двете екипи со највисоки порази во првата рунда 

Кокорин: Не знам што му се случи на Вардар, изгледаа моќно против Фенербахче

Александер Кокорин одигра перфектен меч против Вардар и е кандидат за најдобар играч на првото коло во Европа Лигата според изборот на УЕФА. Со два гола и прекрасна асистенција до Ѕјуба, Кокорин покажа висока класа во Скопје, а вели дека не знае што му се случи на Вардар за да загуби со висок резултат од 0:5

Pages