Фудбал

МАКЕДОНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ВО ИНТЕРВЈУТО ЗА ШПАНСКИ „АС“

Барди: Убав предизвик со Лео Меси, а мислам дека имам подобар удар од Роналдо!

„Дерби дела Мадонина“: Беа убави времиња, Мурињо...

В недела од 20:30 часот во рамките од деветтото коло во Серија А на ред дојде...

АЛИМИ: Секогаш е тешко со Вардар!

„Ривалот се наоѓа во подобра ситуација и е во добра форма, но ако ние успееме...

„МАРКА“: Нема проблеми за Барди, „фит“ за мечот...

Во сабота од 13:00 часот на „Сантјаго Бернабеу" составот на Леванте игра против...

Новиот договор на Барди со Леванте ја радува Севиља!

Како што е веќе најавено клубот од Валенсија ќе ја искористи опцијата за продолжување на договорот со македонскиот репрезентативец до 2022. година и така ќе биде крената неговата отштетна клаузула на 50 милиони евра.

Македонија има посед и реализација исти како и Шпанија!

Нашите репрезентативци се лидери на листата на најдобри реализатори заедно со Шпанците со по 8 погодоци и имаат скоро најголем посед на топка на досегашните средби во натпреварувањето.

Обложувалниците ни даваат мала предност за триумф над Ерменија (ФОТО)

Националниот тим на Македонија после саботната победа над Лихтенштајн во Скопје, веќе се наоѓа Ереван каде што веќе го одработи првиот тренинг.

Пизели: Ќе биде уште посрамно, ако играме вака и против Македонија!

После три кола македонската А репрезентација има девет максимални бодови и е многу блиску до обезбедување на првото место во групата 4 од Лигата „Д".

Навивачите ги чекале репрезентативците на Ерменија и барале објаснување (ВИДЕО)

Само Јури Мовсисјан имал храброст да се појави пред насобраните навивачи и отворено да зборува за она што се случува во националниот тим.

Ристовски: Убаво што трае оваа серија, не сакаме тука да застанеме! (ВИДЕО)

Македонската фудбалска А репрезентација е веќе во Ереван и ги започнува подготовките за новиот четврти натпревар од УЕФА Лигата на нации против Ерменија во вторник со почеток од 18:00 часот. Стомачниот вирус што ги зафати дел од фудбалерите непосредно пред дуелот со Лихтенштајн е веќе минато, и според зборовите на докторот сега сите се во ред и дека нема веќе последици од вирусот.

Хасани: Не дојдовме за бод, дојдовме да ја совладаме Ерменија

По трите победи во низа, македонската репрезентација е на чекор до пласман во полуфиналето на Лигата на нации.

Лога ја врати Струга на врвот

Денеска се одигра уште еден меч од деветтата рунда, Струга Трим Лум дојде до шестиот триумф сезонава во Втората лига - Запад дома над Генч Калемлер (1:0).

Се радува Македонија, но се радуваат и навивачите на Лидс! (ФОТО+ВИДЕО)

Како и секогаш фановите на англискиот клуб на социјалните мрежи ги коментираат настапите на своите играчи, но посебно се истакнува еден од нашите репрезентативци.

Ангеловски меѓу најдобрите: Веднаш зад „бронзениот“ од последното СП, Мартинез! (ФОТО)

Македонската сениорска репрезентација ја продолжува фантастична серија на натпревари без пораз која што трае нешто повеќе од една година. Нашите најдобри фудбалери веќе се пристигнати во Ереван и целосно се фокусирани на новиот меч од УЕФА Лигата на Нации во вторник против Ерменија.

Pages