Фудбал

Ќе биде капитен во отсуство на Грнчаров

Глигоров: Каде и да играме одиме на победа

АНДРЕЕВ: Каков премиер, какви политики...такво...

„Глупости... Тешку глупости и измислици. Никогаш не сум рекол премиер, политика...

Вака се прави - Розенборг слави, со 5 милиони...

Навивачите на Розенборг ќе прослават убава вест тому на дуелот со Вардар во...

Димитровски потпиша за Докса, клуб кој ќе...

Владимир Димитровски ќе игра во Втората грчка лига, за Докса од Драма, а тоа ќе...

Бомба во последниот ден од преодниот рок: Горан Попов се договори со Вардар!

Македонскиот репрезентативец Горан Попов ќе го засили најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар, откако вечерва постигна договор со црвено-црните, каде што доаѓа на позајмица од Динамо Киев. Останува уште со...

Муарем му донесе реми на Карабах

Поранешниот македонски фудбалски репрезентативец, Муарем Муарем, беше стрелец на вториот гол за својот тим Карабах, со кој му донесе реми со 2-2 против Баку, во 3. коло од арзебејџанското првенство. Муарем, кој погоди...

„Црвено-црната“ машина повторно во строј: Вардар го здроби Металург за издвојување на врвот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вистинска лекција по фудбал им одржаа фудбалерите на Вардар на „децата“ на Металург во убедливиот триумф со 4-1 во скопското дерби на 6. коло, кое воопшто не личеше дека е меч меѓу двете водечки екипи на табелата во...

Стевица Ристиќ стрелец во победата на Јеонам (ВИДЕО)

Корпулентниот Стевица Ристиќ уште еднаш се запиша во листата на стрелците за корејски Јеонам, откако неговиот тим денес успеа да слави победа над лидерот Јеонбак од 2-1 и така да го задржат чекорот со лидерскиот тандем...

Ѓуровски: Адеми и Радески ќе бидат подготвени за пресметката со Шпанија

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски, уверува дека двајцата дебитанти од средниот ред, Аријан Адеми и Марјан Радески, ќе бидат подготвени за отворањето на квалификациите за Евро 2016, на 8...

Официјално: Горан Пандев две години во Галатасарај!

Трансфер сагата околу Горан Пандев конечно заврши: Довчерашниот напаѓач на Наполи од денес и официјално е нов фудбалер на турскиот гигант Галатасарај! Пандев потпиша двегодишен договор со црвено-жолтите од Истанбул, а...

Андреев: Вардар е поквалитетна екипа, од нас се очекува победа!

Нема место за калкулации и на денешниот меч Вардар ќе оди на победа за да покаже дека киксот против Турново не ги разнишал. Ова е ставот на тренерот на „црвено-црните“ Сергеј Андреев во пресрет на градското дерби против...

Металург и Вардар во битка за врвот пред репрезентативната пауза

Два од трите тима кои сѐ уште немаат пораз сезонава, Металург и Вардар, ќе влезат во битка за врвот во Првата македоснка фудбалска лига, денеска од 17 часот на теренот во „Ѓорче Петров“. Победникот ќе ќе ја има честа да...

Ацо Стојков е нов играч на Работнички

Напаѓачот Аце Стојков вчера беше претставен како нов играч на актуелниот фудбалски шампион на Македонија, Работнички. Ветеранот Стојков (31) доаѓа кај „романтичарите“ од романскиот Ботошани, а ова е негов трет клуб во...

Ференчина го плати цехот за слабиот старт – доби отказ од Шкендија

Тетовска Шкендија му врачи утрово отказ на тренерот Рој Ференчина, откако црвено-црните имаа слаб старт во новата сезона, а кулминацијата на лошите настапи беше вчера на Националната Арена „Филип Втори“, кога тетовци...

Pages