Фудбал

НАШИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ВЛЕЗЕ ОД КЛУПАТА ЗА РЕЗЕРВИ

Ристовски одигра 7-8 минути во победата против Олимпијакос

ПРОДОЛЖУВА ГОЛГЕТЕРСКАТА СЕРИЈА: Алиоски го начна...

Македонскиот репрезентативец, Езџан Алиоски го постигна третиот гол во серија....

Скандалозно: Само 1.200 гледачи на пет натпревари

Со денешниот дуел на Автокоманда меѓу Скопје и Шкупи, се затвори 15. коло. Коло...

Јаневски не штедеше зборови: Благодарение на...

На прес-конференцијата пред дуелот меѓу Зенит и Вардар, руските новинари го...

Вардар убедлив, Металург во аут: Шоу на Петковски и Петров во Струга

Актуелниот лидер и најтрофеен македонски клуб Вардар се прошета денеска до Струга и го наполни Влазними, триумфирајќи со 9-1 во мечот од шеснаестинафиналето во Купот на Македонија, по кое пласман во осминафиналето...

Израел ќе ни биде домаќин во Ларнака на стадионот на Анортозис

Младата македонска репрезентација ќе го одигра својот последен меч од квалификациите за Европското првенство во Чешка идната година, во Ларнака (Кипар) против селекцијата на Израел, кој поради лошата безбедносна...

Агим Ибраими е единствената македонска надеж во Лигата на шампиони

Во најелитното клупско натпреварување во Европа, Лигата на шампиони вечерва се играат првите натпревари од втората половина во плеј-офот. Агим Ибраими е единствениот Македонец кој со својот тим Марибор ќе се бори за...

Прволигашка мизерија: Повеќе гледачи пред компјутер, отколку на трибините!

Новиот проект на Фудбалската федерација на Македонија за прикажување на натпреварите од Првата лига има огромен успех, но од друга страна и ја покажува болната вистина за „модрените“ македонски фудбалски навивачи. ФФМ...

Деспотовски: Ми го црнат името без потреба, не бев ни блиску до инцидентот!

Фудбалерот на Вардар, Филип Деспотовски, тврди дека воопшто не бил вклучен во инцидентот по завршување на неделниот натпревар против Брегалница во Штип, за кој штипската полиција поднесе кривична пријава против него за...

Куп на Македонија 1/16-финале: Прволигашите со лесни задачи

Македонскиот фудбал почнува да добива на интензитет, бидејќи по трите одиграни првенствени кола, денеска на програмата се натпреварите од 1/16-финалето од националниот Куп. Два тима веќе обезбедија пласман во следната...

СВР Штип поднесе кривична пријава против „вардарецот“ Деспотовски!

Кривична пријава поради физички напад на полициско лице доби фудбалерот на Вардар, Филип Деспотовски, објавија денеска од СВР Штип. Инцидентот, наводно, се случил по завршување на неделниот натпревар на црвено-црните со...

Навивачите на Милан не го сакаат Македонецот: На Пандев му помина времето!

Најдобриот македонски фудбалер и актуелен член на Наполи, Горан Пандев, е се поблиску до враќање во Милано, но не во Интер, клубот со кој ги освои сите можни трофеи, туку во лутиот градски ривал Милан. Италијанските...

Велкоски: Повикот за дуелот со Шпанија е посебна мотивација за мечот со Борусија

Македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски, членот на Сараево доби повик од селекторот Бошко Ѓуровски за стартот на квалификациите за Евро 2016 и гостувањето во Шпанија, нешто со што сараевчани се пофалија веднаш по...

Шкупи го прегази 11 Октомври во Купот на Македонија

Екипата на Шкупи со убедливи 9-0 на стадионот „Гоце Делчев“ во Прилеп славеше над 11 Октомври и обезбеди пласман во наредната рунда во најмасовното клупско натпреварување во нашата земја, Купот на Македонија....

Pages