Фудбал

За неполна минута откако влезе во игра

Алиоски експрес го враќа Лидс во игра за бараж

Јаневски: Тоа е убавината на куп натпреварите, ќе...

Чедомир Јаневски ќе има тешка задача да корегира доста работи кај шампионот,...

Османи: Вардар нè казни за пропуштените шанси

Ќатип Османи го надмудри својот колега на клупата на Вардар, Чедомир Јаневски,...

Ново реми на дербито и нова мајсторија на Фелипе...

Вардар и Шкендија повторно одиграа нерешено, 1:1, вторпат за една седмица,...

Трет гол на Македонецот: Велкоски ја „начна“ Дрина

Македонскиот фудбалер Крсте Велкоски денес покажа дека е во одлична форма откако погоди за неговиот тим Сараево. На мечот во домашниот шампионат против Дрина кој „бордо“ тимот го доби со 2-0 нашиот фудбалер постигна гол...

Павловиќ го удрија од зад грб, каменот му ја раскрвави главата! (ФОТО)

Вардаровиот голман Игор Павловиќ со здоби со крвава повреда на главата откако по крајот на мечот во Тетово, домашните навивачи го погодија со камен. Павловиќ не сакаше да даде изјава околу инцидентот, само спомна дека...

Шишковски пак одбрани пенал и спречи радост на Пелистер

Актуелниот бранител на куп-трофејот, Работнички го прежиивеа „Тумбе Кафе“ по ремито без голови против Пелистер, па патникот за четврт-финалето во најмасовното натпреварување ќе се решава на реваншот во Скопје....

Скандал по мечот во Тетово: голманот на Вардар погоден со камен во глава!

Голем инцидент се случи по првиот осминафинален натпревар од Купот на Македонија меѓу Шкендија и Вардар. Навивачите на Шкендија со камења фрлаа кон фудбалерите на Вардар и го погодија во главата голманот на Вардар, Игор...

Арифи го спаси Шкупи од пораз (ФОТО)

Лидерот во Втората лига, Шкупи, поранешна Слога Југомагнат ремизираше 1-1 со Тетекс попладнево на стадионот во Чаир во првиот меч од осминафиналето на Купот на Македонија, по што „штофарите“ може да бидат позадоволни...

Прв пораз за скопјани сезонава: Шкендија го надмудри Вардар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шкендија му го нанесе првиот пораз на Вардар сезонава, откако со 2-1 славеше на домашен терен во првиот меч од осминафиналето на Купот на Македонија, кој попладнево се одигра на „Градскиот стадион“ во Тетово. Бојан...

Бабунски и Суарез ја „газат“ Индонезија: Прекрасен гол на Македонецот! (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Давид Бабунски постигна гол за Барселона Б на пријателскиот меч против младинскиот тим до 19 години на Индонезија, дуел које посебно во фокусот на каталонската јавност поради настапот на...

Балистите навредуваа(т) сѐ што е македонско! (ФОТО)

Напната атмосфера владееше на трибините на денешниот меч од Купот на Македонија во Тетово против Шкендија и Вардар, на кој речиси и да не можеше човек да се почувствува како да е во Македонија, туку во соседна Албанија...

Шкендија - Вардар почетни состави: Петковски повторно добива предност пред Ивановски

Тренерот на Вардар Сергеј Андреев повторно му укажа доверба на Филип Петковски во шпицот на нападот, кој е во добра голгетерска серија и одлично ја искористи шансата по повредата на Ивановски. Од дербито со Работнички...

Црвено-црна битка за двојната круна - втор чин

Клучниот двобој за двојната круна сезонава, меѓу двата „црвно-црни“ табора, продолжува денеска, кога во 15.30 часот на „Градскиот стадион“ во Тетово во првиот меч од осминафиналето на Купот на Македонија се среќаваат...

Pages