Фудбал

ШТО ЗНАЧИ КОГА СЕ ИГРА НА МОДЕРЕН СТАДИОН

Надвор минус 10, Вардар ќе игра на плус 20, пред полн стадион

Вардарци ќе измрзнат на минус 10 степени

„Црвено-црните“ вечерва играат против Зенит, во рамките од 5. коло во Лигата на...

Вардар памти едно руско чудо, можно ли е ново?

Македонскиот првак вечерва од 19 часот ќе гостува кај Зенит, во петото коло од...

Македонија скокна 9 места, сега е на 76 место на...

„Црвено-жолтите“ сега имаат 446 бодови

Дури и Катарците преголем залак за „рисовите“!

Фудбалската репрезентација на Макеоднија одигра само 0-0 против аутсајдерот Катар, на пријателскиот натпревар вечерва во Риети, Италија. Катарците во моментов се на 95. место на ранг-листата на ФИФА, 15 места зад нашата...

Вардар Неготино доби парична мотивација и тоа - од САД

Вардар Неготино утре треба да игра бараж за влез во Втора лига, против Беласица, а за да ги мотивираат неговите фудбалери, група навивачи која живее во САД прати финансиска помош. Станува збор за триесетина Неготинци...

Шишковски по враќањето од Бриж: Условите за работа се неверојатни

Младиот и талентиран голман на Работнички Дамјан Шишковски изминатата недела беше на проба во славниот белгиски тим Клуб Бриж. Неговите импресии од овој тим се неверојатни, бидејќи условите за работа и напредок на еден...

Илиевски уште една година во Работнички

Десниот бек на Работнички, Милан Илиевски, ќе потпише договор со кој ќе остане уште една сезона во клубот со кој неодамна ја освои двојната круна. Илиевски (31) минатото лето од Вардар премина меѓу „романтичарите“, а...

Крајова и Китановски се вратија во прволигашкото друштво во Романија

Поранешниот фудбалер на Пелистер и младински репрезентативец Томе Китановски со неговата екипа Универзитатеа Крајова се врати во Првата романска лига, откако и по плеј-офот го задржа првото место на кое беше во текот на...

Македонија само еднаш се израдувала на победа над заливските селекции

Македонската фудбалска репрезентација има само една победа во петте досегашни мечеви со земјите од Арапскиот полуостров, а вечерашната пресметка со Катар (19 часот) во Риети, Италија, ќе биде трета пресметка со земјата...

Својиќ порачува: Би останал во Турново за Лига на Европа, но ако остане и Седлоски

Српскиот фудбалер Милан Својиќ изминатата сезона беше еден од најдобрите во таборот на Хоризонт Турново. Неговиот договор со македонскиот вицепрвак истече, а раководството на клубот сака да го задржи и во иднина, но...

Пред 30 години вардаровото дете Панчев стана најмлад најдобар стрелец на светот!

Со неполни 19 години, вардаровото дете даде 19 гола и ја најави блескавата кариера, во која седум години подоцна ќе биде крунисана со „златна копачка“ за најдобар стрелец во Европа

ФФМ се премисли: Бараж мечот Вардар - Беласица ќе се игра во Ѓорче Петров, наместо на Чаир!

Поради безбедносни причини, три од четирите бараж-средби за пласман во Втората фудбалска лига нема да се играат во Скопје, а единствениот дуел кој останува во главниот град, оној меѓу Вардар Неготино и Беласица е...

Винари најавуваат: Неготинска инвазија на Чаир! (ФОТО)

Навивачката група Винари од Неготино најави вистинска инвазија на стадионот во Чаир, на кој в сабота нивниот миленик Вардар ќе игра бараж за влез во Втора лига, против Беласица. На офицјалниот фејсбук-профил на Вардар...

Pages