Фудбал

Мирко Ивановски понуден на Ваљадолид

На генералниот директор на Ваљадолид, Мигел Анхел Гомес му е понуден...

НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ФФМ - „АНГЛИСКА КРАЛИЦА“!

Заврши ерата на Илчо, сега на ред е некој друг кој ќе седне на најпосакуваната...

Шкендија може да ги мине „шерифите“

Според мене шансите се 50:50 %. Шериф е убедливо најголемиот клуб во Молдавија...

Блатер почна да „купува гласови“: ФФМ ќе добие милион долари од ФИФА во 2015 година!

Според податоците достапни на интернет-страницата на ФИФА, ФФМ од 2010 година наваму врз база на ФАП-програмата добива најчесто по половина милион долари и само двапати, во 2012 година, таа сума беше мала, „само“ 250 илјади „зелени банкноти“.

Ибраими, Маневски, Ангеловски... Вечерва ФФМ ќе ги награди лауреатите за 2014 година (ВИДЕО)

Агим Ибраими ќе биде прогласен за најдобар македонски фудбалер за 2014 година во изборот на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), на церемонијата вечерва (19ч.) во Македонскиот народен театар. Со ова играчот на...

Александар Трајковски во тимот на колото во Белгија

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски игра во фантастична форма во дресот на Зулте Варегем, а доказ за тоа е фактот што се најде во идеалниот тим на 20.коло во белгиската Жупилер про лига. На официјалната...

Бабунски не успеа да ја ублажи бламажата на Барселона Б!

Екипата на Барселона Б доживеа вистинска катастрофа вечерва, кога на гостински терен кај Ваљадолид на дуел во рамките од Втората шпанска лига беше поразена со неверојатни 0-7. Македонскиот репрезентативец Давид Бабунски...

Димовски по седум години го напушта Турново

Стојан Димовски повеќе не е член на фудбалскиот тим Хоризонт Турново. Искусниот чувар на мрежата го напушти тимот во кој мина најголем дел од својата кариера, поточно по цели седум години. „Договорот ми истече по...

Се ожени Марио Ѓуровски... и на свадбата го облече „најлудиот“ костум на сите времиња! (ФОТО)

Поранешниот македонски фудбалски репрезентативец Марио Ѓуровски „рипна во тавче“, но на својата свадба се појави облечен во ексцентричен костум во зелена боја. Знаејќи го неговиот темперамент, ова не треба да нѐ зачуди...

Глишиќ: Работам од утро до вечер за да се вратам меѓу соиграчите во јануари!

Конечно се гледа крајот на долгото отсуство на левиот бек на Вардар и на македонската фудбалска репрезентација, Дарко Глишиќ, кој е надвор од терените уште од почетокот на октомври поради скршеница на скочниот зглоб....

Бујчевски го раскина договорот со Ренова: Следна дестинација Пелистер?

Младиот битолски напаѓач кој во есенскиот дел од шампионатот настапуваше за Ренова, Антонио Бујчевски не е повеќе член на тетовскиот прволигаш откако спогодбено го раскина договорот со „гипсарите“. Фудбалерот кој...

Изов: За да дојдеме до успех, мора сите да веруваме во себе!

Женската фудбалска репрезентација на Македонија до 17 години оваа година ќе ја памети долго, затоа што по шест години конечно забележа победа во квалификациите. „Жолто-црвените“ девојки во рамки на циклусот за ЕП со 1-0...

Таири ја напушти Ренова

Фудбалерот од средниот ред Фљамур Таири си замина од редовите на Ренова откако не се договори со раководството на клубот за продолжување на соработката. Поранешниот младински репрезентативец на Македонија мина една...

Pages