Фудбал

ПРЕД УТРЕШНИОТ ДУЕЛ СО ПОБЕДА

АНГЕЛОВ: Шкупи ќе атакува на трите бода!

Повторно се менува тревникот на стадионот во Штип...

Не мина многу време откако стадионот доби нов тревник, но сега одново ќе се...

Јаневски испушти победа во последните секунди во...

Тимот на Исмаили предводен нашиот тренер имаше предност до 94. минута кога...

Кире Ристевски се повреди и го напушти теренот во...

Стоперот поради повреда мораше да излезе на дуелот со ДВТК

Арсенал го претстави Дејан Илиев на официјалниот „Јутјуб" канал (ВИДЕО)

Како и по обичај, Арсенал продолжи да ги претставува своите членови во академијата преку официјалниот „Јутјуб" канал, се со цели навивачите да се запознаат со сите нив, а сега на ред дојде и македонскиот интернационалец и голманот на младинскиот тим на Арсенал, Дејан Илиев.

Прекин во Прилеп: Пресметка Чкембари - Комити, фрчeа камења и столчиња на сите страни! (ФОТО)

Дваесетина минути откако Пелистер и Вардар го започнаа 55-то дерби во реванш осминафиналето во Купот на Македонија, инцидент на трибините предизвика прекин на мечот во Прилеп.

Ренова шета по западот, Пелистер се „пресели“ во Охрид, а Еуромилк стигна до Велес

Еден македонски прволигаш и два второлигашки ќе играат на нови терени како домаќини во претстојниот викенд во двете конкуренции.

Македонците без лек за шпанската „тики-така“: Како „фуријата“ ни даде 18 гола... (ВИДЕО)

Футсалците на Македонија одиграа два пријателски меча против репрезентацијата на Шпанија на кои не успеаја да најдат лек за шпанската „тики-така“.

Највозбудливо во Ѓорче, „ел класико“ во Прилеп

Второлигашката пресметка на дебитантот Љубанци и актуелниот лидер Македонија ЃП, поранешен македонски првак, попладнево на стадионот во Ѓорче Петров е највозбудливиот меч од реванш осминафиналните мечеви во Купот на Македонија, по кои ќе бидат познати најдобрите осум кои ќе останат во трката за трофејот.

Уште еден дебакл: Футсал репрезентацијата повторно „прегазена" од Шпанија

Футсал репрезентацијата на Македонија вторпат за два дена доживеа дебакл од Шпанија на мини-турнејата во оваа земја.Откако вчера загубија со 2-10, вечерва нашите фудбалери не успеаја ниту да постигнат гол, па доживеаја...

Нухиу: Првенството ни е приоритет, Купот не нѐ интересира

Екипата на Ренова оваа сезона мака мачи со резултатите во првенството, а утре гостува кај Силекс во рамки на реванш натпреварот од осминафиналето во Купот на Македонија. „Гипсарите“ имаат негатива од 1-2 по првиот натпревар на домашен терен.

Митровиќ: Утре да го завериме пласманот помеѓу најдобрите осум екипи

Силекс има предност од 2-1 по првиот натпревар од осминафиналето во Купот против Ренова. Утре кратовци на свој терен го пречекуваат незгодниот противник кој сезонава во првенството бележи доста промениливи резултати.

Стојчевски: Имаме минимална негатива, но мораме да внимаваме и на нашиот гол

Љубанци не е во форма како на почетокот на сезоната во Втората лига, па затоа во Купот ќе бара рехабилитација и тоа против Македонија Ѓорче Петров. Дефанзивецот на скопскиот тим знае дека утре ги очекува тежок натпревар и дека минимална победа од 1-0, не само што ќе го однесе помеѓу осумте најдобри, туку ќе биде и добар стимул за враќање на самодовербата во првенството.

„Лавовите“ се острат за нова победа против Љубанци

Македонија Ѓорче Петров сезонава има високи амбиции во Втората лига, но и во Купот. Утре „лавовите“ ќе бидат гости во својата населба, бидејќи Љубанци во рамки на реванш натпреварот од осминафиналето ќе биде домаќин на игралиштето на Агенцијата за млади и спорт, што е одалечено само 50 метри од стадионот „Ѓорче Петров“. 

Pages