Фудбал

„ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ“ БЕЗ ЕРМЕНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ВО ДЕРБИТО!

Барсегјан нема работна дозвола, не игра против Шкендија!?

За „бомбардерите“ нема место во репрезентациите!?

Селекторот на „А" репрезентацијата Игор Ангеловски не смета на Бесарт Ибраими,...

Захов (не)останува во Шкендија!

На Костадин Захов на 15 јануари му истекуваат обврските кон тетовските „црвено...

Не се заборава така лесно „црвено-црната“ крв...

Вчера македонската А репрезентација во четвртото коло од групата 4 во Лигата „Д...

Хаџиевски: Како не им е срам да продаваат евтини приказни за мали деца?!

Ѓоко Хаџиевски револтирано реагира на соопштението објавено од страна на неговиот довчерашен клуб Пелистер околу причините за испаѓањето на клубот во Втората лига. Трофејниот македонски тренер ги отфрла сите обвинувања...

Љамчевски ќе го води Пелистер до крајот на сезоната

Откако клупата на Пелистер остана празна по заминувањето на Ѓоко Хаџиевски, два дена по испаѓањето на битолскиот клуб во Втората лига, од денес тренер на екипата е тренерот на младинскиот тим Наум Љамчевски. Тој ќе ги...

Пелистер удри по Хаџиевски: Им се извинуваме на сите навивачи – згрешивме што го ангажиравме тој човек!

Откако вчера оставка од тренерското место на Пелистер поднесе Ѓоко Хаџиевски и ѝ се обрати на јавноста потенцирајќи ги проблемите поради кои битолчани испаднаа во Втората лига, денеска со соопштение врати управата на...

Најубавиот лоб сезонава во Прва лига: Кратовецот Мариќ даде гол „а ла Тоти“ (ВИДЕО)

Фудбалерот на Силекс, Бобан Мариќ го запечати триумфот со пресврт на Силекс против Металург вчера на стадионот „Борис Трајковски“ на мајсторски начин – со лоб. Прекрасниот гол го одбележа „дербито без значај“ во кое...

Манчевски: Ова е посебен натпревар! Илиевски: Ние сме фаворити, но не го потценуваме Тетекс

Капитенот на Тетекс Ванче Манчевски знае како е да се крене пехарот во Купот од пред две години, кога во финалето ја совлада Шкендија. Тој ветува дека тимот повторно ќе даде сѐ од себе да го врати пехарот во Тетово,...

Михајлов: Ќе се бориме за нашата чест! Ангеловски: Ќе дадеме сѐ за да го одбраниме пехарот!

Последните два победници во Купот на Македонија, актуелниот бранител Работнички и Тетекс (освојувач на Купот во 2013 година), утре ќе се соочат во финалето на Купот на Македонија во битката за трофејот на Националната...

Четврти пораз по ред: Силекс со пресврт славеше над Металург

Екипата на Металург го доживеа четвртиот пораз по ред во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) откако во плеј-офот како домаќин со 1-3 (1-0) загуби од екипата на Силекс. „Металурзите“ на полувремето имаа водство...

ФФМ ќе дозволи публика во последното коло: Вардарци ќе можат да слават титула со Комити!

Новиот македонски фудбалски првак Вардар, кој ја обезбеди својата деветта шампионска круна во историјата, в недела во Кратово ќе го добие пехарот за шампион на Македонија, а играчите конечно ќе може тоа да го прослават...

Од Романците и Словаците многу зависи: Со среќна ждрепка Вардар може да се надева на долго лето во Европа

Новиот македонски шампион Вардар ќе тргне летово со улога на аутсајдер во квалификациите за Лигата на шампионите. Теоретски вардарци ги чекаат потешки противници, но сите имиња не се „страшни“ и непобедливи, туку...

Талентите на Вардар утре против Партизан го отвараат „турнирот на пријателство“

Вардаровите таленти од генерацијата 2000 година утре против белградски Партизан ќе го отворат второто издание на „Турнирот на пријателство“ во БиХ, кој втора година по ред се игра помеѓу кадетските екипи на најдобрите и...

Pages