Фудбал

ПОКРАЈ НАЈСТАРИОТ, ПОГОДИ И НАЈМЛАДИОТ МАКЕДОНЕЦ ВО ИТАЛИЈА

Никола Секулов погоди за Јувентус и тоа во градското дерби (Видео)

Само осум играчи во цела Серија А имаат дадено...

Погодокот на дуелот против Верона, беше јубилеен 80 за популарниот Гоче во...

ПО ДВЕТЕ РЕМЕК-ДЕЛА: Барди во тимот на колото во...

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди ја дигна Шпанија на нозе. Двете ремек-...

Барди скромен како и секогаш: Поддршката од...

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди испиша историја на „Сан Мамеш",...

Васоски: В недела ќе биде дуел на двете најсилни екипи во лигата!

Фудбалерите на Вардар го почнаа новото првенство со триумф, но не во игра како што се очекува од клубот кој најмногу вложи летово. Сепак, минималната победа со 1-0 против вечниот ривал Пелистер во Битола беше добра...

За нов скок потребни се победи: Македонија ќе падне четири места на ФИФА-листата

Македонската фудбалска репрезентација ќе забележи пад од четири места и ќе се најде на 78-то место на ранг-листата на светската фудбалска федерација (ФИФА), која на 14 август официјално ќе го објави новото августовско...

Влатко Грозданоски ги посети колегите од Омонија

Нашиот последен претставник во европските натпреварувања, екипата на Металург утревечер го игра реванш дуелот од третото квалификациско коло во Лигата на Европа, а за свој противник ќе ја има екипата на Омонија која на...

Захариевски: Нема илузии дека ќе поминеме, но ветувам дека ќе се бориме до крај!

Стратегот на екипата од Македонија која издржа најдолго во Европа оваа сезона, Срѓан Захариевски на прес-конференцијата која се одржа на ден пред натпреварот го „положи“ оружјето, изјави дека Омонија е фаворит, но исто...

Работнички го обезбеди талентираниот Јоциќ од Пелистер

Еден од најталентираните фудбалери од школата на Пелистер, 17-годишниот Дарко Јоциќ од денес е нов член на Работнички. Левиот бек на младинската екипа на битолчани кој минатата сезона дебитираше за сениорскиот тим им...

Ново правило од ФФМ: Еден човек - еден билет и за младински меч!?

ФФМ мечот на младинците идната среда го организира божем во Скопје доаѓа Реал Мадрид, па имтересот е преголем, па едно лице може да купи еден билет, капиите ќе се затвараат пред почеток на мечот, а најголем проблем е што билети ќе се продаваат само во – управната зграда на федерацијата!?

Вака ќе изгледа тренинг-кампот на Вардар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Новиот ултрамодерен тренинг-камп на фудбалскиот клуб Вардар денеска беше претставен на прес-конференција. Тренинг-кампот ќе биде отворен на крајот на март 2015 година, а е со вредност од еден милион евра. Локацијата ќе...

Шкендија нема организирано да носи навивачи на дербито со Вардар!

Екипата на Шкендија нема организирано да носи навивачи на мечот од второто коло во Првата македонска лига (ПМФЛ) против екипата на Вардар кој овој викенд ќе се игра во Скопје. Како што информираат од клубот, поради...

Плати ракомет, гледај фудбал: Годишните влезници за РК и ЖРК Вардар важат и за ФК Вардар

Управата на најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар нема да пушти годишни влезници за приврзаниците на црвено-црните за новата сезона, но затоа на трибините на Националната Арена „Филип Втори“ ќе може да влезат...

Вардар првпат со свои простории и ултрамодерен тренинг-центар!

Фудбалскиот клуб Вардар првпат во својата историја ќе добие свои простории и ултрамодерен тренинг-центар, кој ќе биде отворен до крајот на март следната година, беше објавено на денешната прес-конференција на челниците...

Pages