Кошарка

ПРЕТКВАЛИФИКАЦИИ ЗА СК 2019 - НАШИ ПРОТИВНИЦИ

Шведска ја најде слабоста на Естонија

Нов проблем за Давитков: Без Војдан во Бугарија

Селекторот на македонската репрезентација, Јорданч Давитков дефинитивно не може...

Новиот плејмејкер на МЗТ е брз како „молња“,...

Ако се суди според видео-клиповите кои можевме да ги видиме низ интернет...

Тодоров го одбра Ерик Гарсија

Ерик Гарсија, доскорешниот член на универзитетот Вофорд од американската НЦАА-...

Реал и Баерн ќе играат на аеродром

Минхенскиот тим на 16 септември ќе биде домаќин на „кралскиот клуб“

„Благодарение на нас може да ги исполните вашите канализациско-пе*ерско-гангстерско-шлаемски шеми“

По петгодишната суспензија на Карпош Соколи од сите натпреварувања на АБА, првиот човек на македонскиот вицешампионо повторно се огласи во јавноста. Овој пат Огнен Дедиќ ги набројка десетте заповеди на челниците на оваа лига. 

Голден стејт го задржа „Дрим тимот“

Бранителот на титулата, Голден Стејт побјави дека ги продолжи договорите со Стеф Кари и Кевин Дурент. 

Крстевски отпаѓа за Косово, но не и за останатите мечеви

Бојан Крстевски мора да паузира уште седум дена. Крилниот центар нема да биде во составот за Косово, но може да биде во комбинација за преостанатите три натпревари. 

НБА размислува за проширување

Како прв фаворит да добие нова франшиза е градот Сиетл

Дојде време и Естонците да имаат повеќе публика од Македонија

Вториот противник на македонската репрезентација во претквалификациите за Светскиот Куп 2019 година, Естонија го одигра првиот меч на домашен терен во подготвителниот период. 

Кошаркарите се вратија во „погон“: Џордан Теодор и Мекиќ во „стројот“

„Некои играчи кои беа мошне добри, други беа коректни и можат уште подобро, но велам, мора да бидам задоволен од односот на играчите и од постигнатите резултати", анализира Јорданчо Давитков.

Бошалески: Ќе се потрудиме да бидеме достоен претставник на Македонија

АВ Охрид ќе се обиде достојно да ја презентира охридската и македонската кошарка во новоформираната втора АБА лига, а за клубот желбата да биде дел од тоа друштво, постоела уште лани, и затоа не сметаат дека е големо изненадување.

ОФИЦИЈАЛНО: Соколи доби пет години суспензија од АБА

Ова го решија челниците на лигата, на денешното Собрание

Охрид е единствениот македонски претставник во втората АБА-лига

Екипата на Охрид ќе биде единствениот македонски претставник во втората АБА-лига, која ќе стартува оваа сезона. 

Pages