АБА ГИ ОДБРА ПЕТТЕ НАЈДОБРИ ПОТЕЗИ

Малку светли моменти... од Бојан Трајковски... (ВИДЕО)

Положувањето на вториот обрач го донесе силното крило на МЗТ Скопје до едно од петте најдобри остварувања во 15. круг од натпреварите...

објавено: 11 јануари 2018 - 14:30

МЗТ Скопје е далеку од добар во АБА лигата, но во некои моменти се појавува по некој индивидуален блесок.

Како на пример оној во мечот од 15. коло, кога МЗТ Скопје ја дочека Игокеа (и ја испрати со победа), кога Бојан Трајковски го направи потегот на вечерта.
Еден од петте најдобри во изборот на АБА лигата во кој влегоа уште и Александар Лазиќ (Мега Бемакс), Филип Човиќ/Мајкл Оџо (ФМП), Кевин Марфи (Цедевита) и Немања Дангубиќ од Црвена Звезда..

 

Најново во Кошарка