Храбриот Бранко Лазиќ

Вака се „гине“ за Црвена звезда (ВИДЕО)

Црвена Звезда забележа убедлива победа (82-67) против Будуќност во првата полуфинална пресметка во АБА-лигата. Потегот на мечот го имаше Бранко Лазиќ. Кошаркарот на „црвено-белите" покажа како се „гине" за својот тим, без размислување тој се фрли по топката иако можеше да настрада...Погледнете како изгледаше сето тоа...

објавено: 19 март 2017 - 21:03

Најново во Кошарка