НОВОТО РАКОВОДСТВО НА МЗТ СО ОНА НА ТИМОТ ОД ЖЕЛЕЗНИК

ПРВ КОНТАКТ: Грнчаров го пречека Човиќ (ФОТО)

Во една срдечна атмосфера, Тони Грнчаров, новиот извршен директор на МЗТ Скопје Аеродром, му посака добредојде на еден од водечките луѓе во АБА лигата

објавено: 22 декември 2017 - 20:14

ФМП е во Скопје, поточно во СЦ „Јане Сандански“ е и „неизбежниот“ Небојша Човиќ.

А во една срдечна атмосфера, Тони Грнчаров, новиот извршен директор на МЗТ Скопје Аеродром, му посака едно топло добредојде на еден од водечките луѓе во АБА лигата.

Покрај Грнчаров и Човиќ, во свечената ложа се најде и новиот градоначалник на Аеродром, Златко Марин, и сега веќе екс директорот на „сино-белите“, Видоја Секулоски... 

Најново во Кошарка