НЕ ОТПАТУВАА ВО ТИВАТ

Снегот пречка и во кошарката, охриѓани останаа дома

Поради временските услови АВ Охрид не отпатува Тиват каде утре требаше да му гостува на Теодо во меч од втората АБА-лига.

објавено: 27 февруари 2018 - 16:30

Поради временските услови АВ Охрид не отпатува Тиват каде утре требаше да му гостува на Теодо во меч од втората АБА-лига.

Натпреварот е презакажн за 15 март. Охриѓани денеска претпладне требаше да тргнат на патување до Црна Гора, но временските услови на патиштата се такви што нема гаранција дека ќе стигнат во планираното време.

АВ Охрид оваа сезона во втората јадранска лига има 16 порази и само една победа, но таа е службена. 

Најново во Кошарка