Шоутајм во АБА лигата

Вркиќ и Клоф со топ 10 АБА забивања (ВИДЕО)

Кошаркарите на двата наши претставници во регионалното натпреварување се најдоа во изборот за 10 најубави забивања

објавено: 12 мај 2017 - 12:15

Кошаркарите на Карпош Соколи и МЗТ Скопје, Зоран Вркиќ и Шарлон Клоф се најдоа во изборот за најдобри 10 забивања во АГА лигата.

Членот на „соколите", се најде под број осум, додека, играчот на шампионот е едно место погоре. Во еден навистина интересен избор, на позицијата број еден се најде Алекса Илиќ од Будуќност.

 

Најново во Кошарка