АКАДЕМИК БУЛТЕКС КАКО СТРАНСКА „ФИЛИЈАЛА"

Шакир Смит за уште појака Блокотехна

Овој 25. годишен кошаркар доаѓа во Гевгелија како довчерашен играч на бугарскиот Академик Бултекс 099

објавено: 1 февруари 2018 - 18:17

Нов член на Блокотехна е Шакир Смит, еден 25. годишен кошаркар кој доаѓа од редовите на Бултекс академик од Бугарија.

Американски организатор на играта за чии квалитети знае и стручниот тим на Блокотехна кој го предводи Марјан Илиевски.
Пред се затоа што во изминатиот период, овој кошаркар беше дел од екипата на Акдемик Бултекс 099, еден од противниците на нашиот претставник во БИБЛ лигата.
Договорот на Смит со Блокотехна е со важност до крајот на оваа сезона, а извезно е дека својот прв настап Смит ќе го реализира веже во понеделник навечер и тоа на дерби-дуелот од 15. коло од Првата лига против шампионот МЗТ Скопје.

Најново во Кошарка