КАПИТЕНОТ ПОГОДИ КОГА ТРЕБАШЕ

Како Анакиевски ги шокираше кумановци, а ги израдува битолчани (ВИДЕО)

Ѓорѓи Анакиевски е херојот на Пелистер. Капитенот на „пелистерци" можеби и немаше добар меч против Куманово. Но затоа е и капитен, кога е најтешко да му помогне на тимот.

објавено: 18 март 2018 - 13:15

Ѓорѓи Анакиевски е херојот на Пелистер. Капитенот на „пелистерци" можеби и немаше добар меч против Куманово. Но затоа е и капитен, кога е најтешко да му помогне на тимот.

На нецели четири секунди пред крајот на дуелот со Кумаово, и водство на гостинската екипа, Анакиевски ја доби топката, и во свој стил, од осум метри преку раката на Бобан Стајиќ ја фрли и ја погоди тројката за победа на Пелистер против фаворизиранито противник...

Најново во Кошарка