Гевгеличани почнаа да работат

Кожув верува во Врбица Стефанов

„Почитувани навивачи и љубители на кошарката, ве известуваме дека од денес за тренер на КК Кожув во престојната натпреварувачка сезона е назначен легендата на македонската кошарка Врбица Стефанов. Се надеваме на многу успеси и му посакуваме успешна работа на новиот тренер." - објави клубот на својот официјален профил на Фејсбук.

објавено: 26 август 2016 - 18:19

Врбица Стефанов е нов тренер на Кожув.

Така гласи објавата на КК Кожув на нивната официјална фејсбук страница

„Почитувани навивачи и љубители на кошарката, ве известуваме дека од денес за тренер на КК Кожув во престојната натпреварувачка сезона е назначен легендата на македонската кошарка Врбица Стефанов. Се надеваме на многу успеси и му посакуваме успешна работа на новиот тренер." - објави клубот на својот официјален профил на Фејсбук.

Во овој момент, Врбица Стефанов работи со сениорскиот национален тим како прв асистент на селекторот Драган Раца. Па затоа се оечкува промоцијата д абиде реализирана во некој друг термин, веројатно по завршувањето на квалификацискито циклус, на 17. септември.

Ова ќе биде втора работа за Стефанов во макњдонската клупска кошарка, откако предминатата сезона, во краткок временски период беше дел од екипата МЗТ Скопје.

Најново во Кошарка