Младиот центар го напушти МЗТ Скопје

Марко Луковиќ го смени МЗТ за Крка

По една година мината во дресот на актуелниот македонски шампион, Марко Луковиќ следната сезона ќе го носи дресот на словенечкиот тим, Крка. 

објавено: 6 јули 2016 - 14:04

Марко Луковиќ ги напушти редовите на актуелниот македонски шампион. Младиот центар следната сезона се сели во Словенија, во тимот на Крка, обајви неговиот менаџер, Мишко Ражњатовиќ на својот „Твитер“ профил.

По заминувањето на Луковиќ, јасно е дека зошто МЗТ Скопје во своите редови сака да го доведе репрезентативниот центар, Бојан Трајковски.

 

 

 

Најново во Кошарка