„ЦРВЕНО-БЕЛИТЕ“ СЕ ДОЕКИПИРААТ

Робинсон е „добитната комбинација“ на плеј за Работнички

Расел Робинсон (1986год-185см), продукт на Универзитетот Канзас, а ја покрива плејмејкерската позиција, во тимот од „Градски парк" доаѓа од полски Шчечин...

објавено: 13 октомври 2017 - 17:54

Расел Робинсон (1986год-185см), приодукт на Универзитетот Канзас, а ја покрива плејмејкерската позиција, во тимот од „Градски парк“ доаѓа од полски Шчечин, а претходно во својата кариера настапувал и за екипите на Хувентуд, Трабзон како и грчката Кавала.

 

Ако се биде во ред со неговата документација, тогаш за очекување е дека Робинсон веќе утре навечер ќе го има својот прв настап за новиот клуб. И тоа во дуелот против Фени Индустри во Скопје.

 

 

Најново во Кошарка