КОШАРКАТА Е ТЕМА „БРОЈ ЕДЕН“ ВО ГОСТИВАР

СЕКОЈА ЧЕСТ ЗА ГОСТИВАРЦИ: Ја потврдија титулата „ГРАДОТ НА КОШАРКАТА"! (ВИДЕО)

Последен пат сезонава ја наполнија спортската сала „Младост“, како доказ плус дека кошарката се врати во Гостивар

објавено: 6 мај 2018 - 12:20

Вака се простија навиовачите на КК Гостивар од своите миленици на крјаот на оваа првенстена сезона. Прва за гостиварскиот клуб по подолга пауза, како прволигаши, во која стигнаа до местото број 5 во Суперлигата.  

„Робев, Сегариќ, Ро.Димитриевски, Магдевски, Тасовски, Никс, Ре.Димитриевски, Павловски, Димчевски, Зеќири, младите: Јовицовски, Ѓорѓиевски, Симуноски, Мухареми, тренерите: Србиновски, Јаковчевски, Димитриевски, физотерапевтот: Ѓорѓески, спортскиот директор: Божиновски, тим менаџерот: Саити, навивачите, целокупната управа, спонзорите, пријателите на клубот јавно ја повикаа гостиварската публика: И за последен пат сезонава успеаја во обидот, да ја наполнат спортската сала Младост.

И што е најважно, ја потврдииај титулата „ГРАДОТ НА КОШАРКАТА"!

Секоја чест за гостиварци, кои одамна е познато, и тоа добро знаат што е добра кошарка! 

Најново во Кошарка