ПО ДЕВЕТ ГОДИНИ СЕ ВРАТИЈА НА ТРОНОТ

Слави „Градски парк“ (видео)

Сосема заслужено затоа што ја добија финалната серија во плеј-офот против МЗТ Скопје со максимални (3-0)

објавено: 25 мај 2018 - 22:29

  Кој чека, ќе дочека, макар и по цели девет години.

Работнички долго чекаше, на крајот успеа, уште еднаш, по 15. пат во својата историја е македонски кошаркарски шампион.

Сосема заслужено затоа што ја добија финалната серија во плеј-офот против МЗТ Скопје со максимални (3-0)

 

 

Најново во Кошарка