Одредени сатниците за Купот на Македонија

Турбо ритам во „Јасмин“, од пладне до полноќ

МКФ го објави распоредот на натпревари за завршницата од Купот на Македонија во кошарка, за мажи и жени. Турнирот ќе се игра во салата „Јасмин" во Кавадарци.

објавено: 6 февруари 2018 - 16:25

МКФ го објави распоредот на натпревари за завршницата од Купот на Македонија во кошарка, за мажи и жени. Турнирот ќе се игра во салата „Јасмин" во Кавадарци.

16. февруари, петок:
13:00 Работнички – Карпош Соколи (четвртфинале 1)
15:30 Блокотехна – АВ Охрид (четвртфинале 2)
18:00 МЗТ Скопје Аеродром – Фени Индустри (четвртфинале 3)
20:30 Куманово 2009 – Гостивар (четвртфинале 4)

17. февруари, сабота:
12:00 Бадел 1862 – Струга 2009 (натпревар 1)
14:30 Вардар – Пелистер (натпревар 2)
17:30 Полуфинале мажи 1 (победник четвртфинале 1 – победник четвртфинале 4)
20:30 Полуфинале мажи 2 (победник четвртфинале 2 – победник четвртфинале 3)

18. февруари, недела:
16:00 Финале ЖЕНИ

Најново во Кошарка