УШТЕ ЕДЕН АМЕРИКАНЕЦ ВО СТРУМИЦА

Засилување плус: Рантавиус Гилберт!

Рантавиус Гилберт (203см-1993см), ќе биде уште едно американско дополнение во ростерот на струмичани...

објавено: 4 септември 2017 - 15:00

По Тајлер Дејл, екипата на Струмица донесе уште едно американско засилување за следната натпреварувачка сезона.

Адут повеќе во битката за што подобар пласман во елитата, струмичани ќе сметаат и на Рантавиус Гилберт.


Еден 24. годишен кошаркар кој со скоите 203 санитетрми може успешно да ја пополни крилната позиција во тимот кој ќе го предводи грчкиот стручњак, Власис Влаикидис.
Во Струмица доаѓа од втората НЦАА дивизија, односно од Ли Универзитетот, каде на 26 натпревари,  во просек реализирал по 6.5 поени и 5.5 скока за некои 24. минути поминати на паркетот.

Најново во Кошарка