Заспаа по триумфот над Барселона

Антиќ скромен со 6 поени, нов пораз за Црвена Звезда

Перо Антиќ имаше скромен учинок од шест поени и 4 скока во поразот на Црвена Звезда од Химки во меч од Евролигата

објавено: 24 октомври 2017 - 21:31

Перо Антиќ имаше скромен учинок од шест поени и 4 скока во поразот на Црвена Звезда од Химки со78:85 во меч од Евролигата.

Рускиот состав имаше блескави минути на почетокот од третиот период и со серија од 18:2 го одлучи победникот. Српскиот првак успеа некако да стаса до 4 поени негатива, но не најде рецепт за победа. Ова е втор пораз во само неколку дена за „црвено-белите“, по загубените бодови во АБА лигата против Цедевита.

Најново во Кошарка