СЈАЈНА НАЈАВА ЗА ОНА ШТО СЛЕДУВА

Кој е кралот на Евролигата, или кој ќе биде? (ВИДЕО)

Како рапуваат Били Спанулис, Серхио Родригез, Лука Дончиќ и како Крис Синглтон го заврши новиот видео материјал за најсилната лига во Европа?

објавено: 6 октомври 2017 - 13:57

Евролигашката сезона започнува, а маркетинг службата на најсилното европско натпреварување ја дочекува со сјајно одработен спот.

Видео материјал во кој најголемите звезди на европската кошарка се во улога на рапери, кои „одработуваат" и една нова песна.
Овојпат во главните улоги се Василис Спанулис, Сертхио Родригез, Ендрју Гаудлок, Брајант Данстон, и се разбира, словенечката сензација – Лука Дончиќ.
Кој е кралот на Еврологата, кој има време да биде тоа... - погледнете!

 

Најново во Кошарка