НЕПОСРЕДНО ПРЕД ДУЕЛОТ СО АНАДОЛУ ЕФЕС

Перо повреден. не игра против „пиварите"

Перо Антиќ не е во составот на Црвена Звезда за евролигашкиот дуел со Анадолу Ефес.

објавено: 12 јануари 2018 - 18:29

Перо Антиќ не е во составот на Црвена Звезда за евролигашкиот дуел со Анадолу Ефес.

Непосредно пред официјалниот старт на мечот во Иsтанбул, стручниот штаб на „црвено-белите" потврди дека поради повреда, нема да може да сметаат на услугите на македонскиот интернационалец.
Во овој дуел јадранскиот првак влезе со скор од седум победи и девет порази, додека пак „пиварите" се на 15. место со многу лош ефект (4-12).

Најново во Кошарка