ТУРЦИТE ОДАТ ПОНАТАМУ, ВО ГРУПНАТА ФАЗА НА ФИБА ЕВРОКУПОТ

Војдан го „рокна" Тарту!

Со 17. поени кои дојдоа од раката на македонскиот капитен, Бујукчекмече и на гостински терен беше подобар од естонскиот претсваник, сега и со резултат (73: 68) доволно за премин на следното ниво...

објавено: 11 октомври 2017 - 20:50

Со 17. поени кои дојдоа од раката на македонскиот капитен, Бујукчекмече и на гостински терен беше подобар од естонскиот претсваник, сега и со резултат (73: 68) доволно за премин на следното ниво...

Бујукчекмече на нашиот репрезентативен капитен, Војдан Стојановски ќе игра во групната фаза од ФИБА Еврокупот.

Турскиот прволигаш и на гостински терен беше поуспешен од Тарту, сега со резултат (73;68), што заедно со резѕултатот од првиот меч во Истанбул, ( 87:78) е и повеќе од доволно за премин во следниот круг од ова натпреварување,
А Војдан Стојановски беше во една од главните улоги на ова гостување. Реализираше 17. поени , а зад името на македонскиот капитен останаа запишани и три асистенции, два скока и една украдена топка.

Најново во Кошарка