СРПСКИОТ ТИМ ВО МАКЕДОНЕЦОТ ГЛЕДА ЛИДЕР

Антиќ го потполни важниот дел сложувалката на Црвена Звезда

Челниците на Црвена Звезда ја исполнија желбата на фановите на овој клуб, Перо Антиќ полсе 10 години ќе го облече „црвено-белиот“ дрес. 

објавено: 12 септември 2017 - 11:10

Челниците на Црвена Звезда ја исполнија желбата на фановите на овој клуб, Перо Антиќ полсе 10 години ќе го облече „црвено-белиот" дрес.  

Македонскиот кошаркар е еден од најважните делови во сложувалката на српскиот тим. Антиќ треба да биде главен лидер на Црвена Звезда во АБА-лигата, домашното првенство и Евролигата.  

Антиќ е осмото засилување за Црвена звезда во преодниот рок по Никола Радичевиќ, Џејмс Фелдин, Тејлор Рочести, Марко Кешељ, Никола Јовановиќ, Стефан Јанковиќ, Матијас Лесор

Најново во Кошарка