ХАОС ВО ТАБОРОТ НА СРПСКИОТ ТИМ

Антиќ и Лазиќ во клинч со тренерот на Црвена Звезда

Српските медиуми објавуваат дека дошло до голема кавга во таборот на тамошниот првак. 

објавено: 26 февруари 2018 - 12:46

Српските медиуми објавуваат дека дошло до голема кавга во таборот на тамошниот првак.

Од едната страна се поискусните играчи меѓу кои е Перо Антиќ, кои се незадоволни од тренерот Душан Алимпијевиќ. Порпаролот на клубот најави итна прес-конференција на која ќе се обрати првиот човек на клубот Небојша Човиќ.

Најново во Кошарка