ПЕХАРОТ ЗА СЕЛЕКТОРОТ И КАДСИЈА

Давитков повторно го освои Кувајт

Јорданчо Давитков по пауза од седум години одново ја освои шампионската титула во Кувајт. 

објавено: 18 април 2018 - 08:18

Јорданчо Давитков и неговиот тим Кадсија ја освои шампионската титула во Кувајт. Селекторот на македонската репрезентација по седум години пауза одново се искачи на тронот, претходно пехарот во ова првенство го има освоено во 2011, 2010 и 2009.

Давитков и неговите момци во одлучувачкиот меч го совладаа Ал Кувајт (76-75).

Најново во Кошарка