СЕ ОГЛАСИ НАЈГОЛЕМАТА ЛЕГЕНДА НА „ЦРВЕНО-БЕЛАТА“ ФАМИЛИЈА

Џаиќ со порака до Антиќ: Добредојде дома!

По веста дека Перо Антиќ се враќа во дресот на Црвена Звезда, се огласи најголемата легенда на српскиот тим Драган Џаиќ.

објавено: 11 септември 2017 - 18:57

По веста дека Перо Антиќ се враќа во дресот на Црвена Звезда, се огласи најголемата легенда на „црвено-белата" фамилија Драган Џаиќ. Фудбалската иконата на овие простори на преку својот „Твиет“ профил му посака добредојде на македонскиот кошаркар.

Според тамошните медиуми Антиќ во таборот на српскиот тим ќе остане до крајот на сезоната и неговата официјална промоција е закажана за во четврток. 

  

Најново во Кошарка