ЕВРОПСКИОТ ПРВАК Е ПРЕСИЛЕН ЗА ГАЛАТАСАРАЈ

ЕФЕКТОТ ХЕНДРИКС - Осум поени и шест скока против „Фенер“

Ричард Хендрикс прикажа пристојна игра во дресот на Галатасарај во градското дерби против Фенербахче, но европскиот првак беше пресилен и славеше со 80:60.

објавено: 4 март 2018 - 14:48

Ричард Хендрикс прикажа пристојна игра во дресот на Галатасарај во градското дерби против Фенербахче, но европскиот првак беше пресилен и славеше со 80:60.

Македонскиот репрезентативец имаше осум поени, шест скока и три асистенции за 27 минути, со што беше трети стрелец и прв скокач во тимот на тренерот Октај Махмути.

Галатасарај има скор од 7-12, колку што има и Бујукчекмеџе на Војдан Стојановски. 

Најново во Кошарка