ЛЕВСКИ ЛУКОИЛ ПОВЕДЕ СО 2-1 ПРОТИВ БАЛКАН

На повидок е првакот на Бугарија

Во финалето на сегашниот и поранешниот тим на тренерот Александар Тодоров, софискиот тим на чекор од титула

објавено: 27 мај 2018 - 19:30

Левски Лукоил славеше на гостувањето кај Балкан во Ботевград со 71:60, и поведе со 2-1 во финалната серија на бугарскиот кошаркарски шампионат. Најзаслужен за победата беше Станимир Маринов со 25 поени. Тимот чиј помошник тренер е Александар Тодоров, во вторник, повторно на гости, ќе ја има првата меч-топка. Доколку има мајсторка, таа ќе се игра во Софија.

 

https://www.facebook.com/levskibasket/videos/2106628939367042/?t=15

Најново во Кошарка