СЕЛЕКТОРОТ НА МЛАДИНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ЌЕ РАБОТИ ВО ПОЛСКА

Никола Василев е нов „легионер“ во Варшава

Во наредниот период, Василев ќе му помага во работата на уште еден македонски тренер, Тане Спасев, кој веќе втора година е на кормилото на полскиот прволигаш.

објавено: 8 октомври 2018 - 18:00

Се зголемува тренерската колонија во Полска, поточно во главниот град - Варшава.

Никола Василев, актуелен селектор на репрезентацијата на Македонија „Под 20" години, е ангажиран за асистент тренер во екипата на Легија од Варшава. И во наредниот период ќе му помага во работата на уште еден Македонец, Тане Спасев, кој како што е познато, веќе втора години ги оди популарните „легионери“.

Токму на барање на Спасев, раководството на еден до најпознатите полски клубови, односно спортски колективи, се одлучи да го ангажира младиот македонски тренер.

ПОВЕЌЕ ВО ПЕЧАТЕНОТО ИЗДАНИЕ НА „СПОРТ“...


Најново во Кошарка