Очекуван исход

Осум поени за Војдан Стојановски и пораз на Бујукчекмече од шампионот

Војдан Стојановски одигра солдино против шампионот на Турција, Фенербахче, постигна 8 поени за 20 минути игра, но и тоа не му помогна на Бујукчекмече да приреди подвиг

објавено: 31 март 2018 - 18:02

Војдан Стојановски одигра солдино против шампионот на Турција, Фенербахче, постигна 8 поени за 20 минути игра, но и тоа не му помогна на Бујукчекмече да приреди подвиг.

Фенербахче беше пресилен и славеше со 88:80 на гостински терен. Стојановски и неговите соиграчи се во лоша серија од порази и се на претпоследното место во Првата турска лига.

Најново во Кошарка