ИСПАДНАА ОД ГЕРМАНСКИОТ КУП

„Пад" на ЕВЕ Олденбург во четвртфиналето, шест поени за Војдан

Иако Војдан Стојановски и неговите соиграчи беа во улога на фаворити, неочекувано загубија на домашен терен (91:94) од Јена...

објавено: 8 октомври 2018 - 19:00

Кошаркарите на Еве Олденбург запишаа непланиран пораз во четвртфиналето од Купот на Германија.

Пред своите гледачи, тимот на Војдан Стојановски беше изненаден од екипата на Јена, загубија со резултат (91:84).  Дуел на кој капитенот на нашиот национален тим играше нецели 20.минути во кои реализираше шест поени (/14 од поле и 4/4 од лимијата за слободни фрлања).

Освен тоа имаше и четири скока и една асистенција.

Најново во Кошарка