НЕ МОЖЕШЕ СО СКОПСКИТЕ, ЈА ОСВОИ СО СОФИСКИТЕ „СИНИ"

ТИТУЛАТА Е „СИНА": Левски и Тодоров – шампиони на Бугарија

Во четвртиот меч од плеј-оф серијата од финалето на плеј-офот, Левски како гостин го совлада Балкан (86:85), и со вкупни (3-1) стигна до шампионскиот пехар.

објавено: 29 мај 2018 - 19:20

Кошаркарите на Левски од Софија се новите шампиони на Бугарија.

Во четвртиот натпревар од финалето на плеј-офот, втор во Ботевград, Левски беше за еден поен подобар од Балкан (86:85), доволно за трета одлучувачка победа во финалето на бугарскиот плеј-оф.
Па она шт не му успеа како прв тренер на МЗТ Скопје, Александар Тодоров го реализираше како асистент во стручниот штаб на „сините" предводен од Константин Папазов.
Ова е втора титула за Левски во оваа сезона, откако пред нешто повеќе од еден месец го освоија и шампионскиот пехар во БИБЛ лигата,

Најново во Кошарка