ПО ТРЕТИОТ ПОРАЗ ВО ПЛЕЈ-ОФОТ

Толку од Костоски и Питешти во Романија

Тимот на македонскиот репрезентативец загуби со 72:89 од Стеауа и се елиминирани од трката за титулата

објавено: 19 април 2017 - 21:39

Александар Костоски со неговиот тим Питешти ја завршија сезоната во романското првенство. Пред своите навивачи Питешти загуби со 72:89 и со 0:3 во победи е елиминиран од плеј-офот. 

Костоски одигра речиси 35 минути во кои постигна седум поени (1/4 за два, 1/5 за три, 2/2 за еден поен), а имаше и четири асистенции и шест скока.

Најново во Кошарка