ОДЛИЧЕН ПОЧЕТОК ЗА СЕЛЕКТОРОТ

ВТОР МЕЧ - ВТОРА ПОБЕДА за Давитков и Кадсиа

Во полуфиналето од Купот на Кувајт совладан е тимот на Насер со убедливи (108:78).

објавено: 10 јануари 2018 - 22:32

„Два од два“ има Јорданчо давитков по враќањето на кормилото на кувајтската Кадсиа.

Во полуфиналето од Купот на Кувајт, Давитков и неговите играчи беа далеку подобр од составот на Насер. Славеа со 30.поени разлика (108:78), со што обезбедија пласман во големото финале од ова натпреварување.

Претходно, во онаа четвртфинална пресметка против Јармок, екипата на Кадсиа беше уште поубедлива (91:58).

Најново во Кошарка