Поделени признанијата

Мавра МВП, Николовски најдобар стрелец

Доминик Мавра го понесе признанието за најкорисен играч на финалето во Купот на Македонија. Хрватскиот кошаркар со 21 поен беше најефикасен во редовите на новиот освојувач на трофејот во ова натпреварување. Кирил Николовски пак е најдобриот стрелец, кој пак средбата ја заврши со 19 поени. 

објавено: 19 февруари 2017 - 20:53

Најново во Кошарка