СТИГНА „ОДГОВОРОТ"

АЛЕН АЈВЕРСОН: Време е, Сиксерси можат да ја освојат титулата!

Легендарниот бек на Филаделфија вели дека овој тим дефинитивно може да дојде до шампионскиот прстен...

објавено: 26 април 2018 - 11:00

Легендарниот бек на Филаделфија, Ален Ајверсон вели дека овој тим дефинитивно може да дојде до шампионскиот прстен...

„Дефинитивно, зошто не ние? Иамме талент, имаме добар тренер, и дефинитивно ја имаме подршката од навивачите. Време е" - порачува оптимистички Ален Ајверсон, кој играше за Филаделфија во периодот од 1996 до 2006, како и во сезоната 2009/2010 година.

Филаделфија го помина првито круг од плеј-офоот. Со убедливи (4:1) го елиминираше Мајами, и многумина, на оваа екипа предводена од Џоел Ембид и Бен Симонс, и предвидуваат блескава иднина.
Или истото кое го вели и неверојатниот бек.
Играчот кој некогаш го имаше прекарот „одговор", е доста оптимистиќен с огчед на тоа дека на Сиксерс ќе им биде ѓаволски тешко да ги поминат најголемите екипина Западопт како Голден Стејт или Хјустон.
Но исто така ќе имаат тешка задаќа да стигна до титулата на Истокот ако се земе в предвид и силината на тимови како Торонто, Кливленд, Бостон...

Најново во Кошарка