БОРБЕНОСТ БЕЗ ГРАНИЦИ

ДА НЕ ЗНАЕШ ЗА КОЈ СПОРТ СТАНУВА ЗБОР: Кошарка или нуркање ? (ВИДЕО)

Иако натпреварот беше скоро решен, односно на нецели четири минути до крајот, кошаркарите на Австралија водеа со 16. поени предност, тоа не ги спречи нивните колеги од Филипини да останат до крај, да го бркаат резултатот.

објавено: 17 април 2018 - 20:00

Иако натпреварот беше скоро решен, односно на нецели четири минути до крајот, кошаркарите на Австралија водеа со 16. поени предност, тоа не ги спречи нивните колеги од Филипини да останат до крај, да го бркаат резултатот.

Во една ситуација, скоро сите кои беа на теренот, да „се фрлаат по топката" како да се работи за „живот или смрт".
Секоја чест за момчињата на двете репрезентации кои беа дел од овој меч кој е еден од оние квалификациските за младинскиот Мундијал... 

Најново во Кошарка