МОЖЕ И ДА ЈА СМЕНИ ПРОФЕСИЈАТА

ДАРИО ШАРИЌ КАКО ТОМ БРЕЈДИ: Фрли топка за „тачдаун" на Симонс (ВИДЕО)

Хрватот направи една неверојатна асистенција преку целиот терен...

објавено: 17 април 2018 - 15:00

Филаделфија го загуби вториот натпревар од серијата против Мајами на домашен терен. Но дефинитивно шоуто го украдe Дарио Шариќ.

И тоа со едно сјајно додавање преку целито тетесе за најдобрито асистнт во неговата екипа, Bен Симонс.
На сдредината на третиот период, кога гостите од мајами водеа со 12. поени, во стилот на Том Брејди еден од најдобрите квотербекови во НФЛ лигата, фрли долго додавање кон крилото од Австралија кој истото го претвори во кош со атрактивно забiвање...

Најново во Кошарка