СЕ ЗНАЕ КОИ ЌЕ БИДАТ ГЛАВНИТЕ ФАЦИ ВО ХОЛИВУД

ДОБРЕДОЈДЕ ОД ЗЛАТАН: И Господ и кралот се сега тука во ЛА!

Фудбалерот на ЛА Галакси на себе својствен начин го прокоментира доаѓањето на Леброн Џејмс во Лејкерс...

објавено: 2 јули 2018 - 10:50

Сега е дефинитивно, Леброн Џејмс ја потврди одлуката дека договори соработка со славните Лос Анџелес Лејкерс. И како што се наведува двете страни се подготвени да потпишат четиригодишен договор вреден 154.милиони долари.

А меѓу првите кои го „поздравија" овој договор беше и Златан Ибрахимовиќ.

„Сега и Господ и кралот се во Лос Анџелес. Добредојде Леброн" - напиша шведскито фудбалер.

За Леброн Џејмс ова ќе биде првиот клуб од Западната конференција после 15 години верност кон Истокот и екипите на Кливленд односно Мајами.

Најново во Кошарка