НОВА „ФИНТА" ОД БОБАН

Ентони, дојди земи ми ја, ако можеш... (ВИДЕО)

Ентони Дејвис важи за еден од играчите во НБА со најширок распон на рацете. Но ол-стар центарот на Њу Орлеанс се покажа како „малечок" кога пред него застана српскито горостас Бобан Марјановиќ...

објавено: 10 април 2018 - 12:50

Ентони Дејвис важи за еден од играчите во НБА со најширок распон на рацете. Но ол-стар центарот на Њу Орлеанс се покажа како „малечок" кога пред него застана српскиот горостас Бобан Марјановиќ...

Во една ситуација, кога натпреварот Ла Клиперс- Њу Орлеанс беше решен, топката дојде до Марјановиќ, кој и по истекот на нападот, не сакаше да ја врати на противникот, во овој случај на Дејвис.
Дејвис се обиде на неколку начини да му ја одземе, но едноставно беше „прекраток"... 

Најново во Кошарка