СТРАШНО

ХОРОР ПОВРЕДА: По ужасната слика играчите не можеа да ги сопрат солзите (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Мечот Минесота-Бруклин го одбележа стравичната повреда на кошаркарот на Нетс, Карис Леверт...

објавено: 13 ноември 2018 - 10:46

Во втората четвртина, ужасна сцена на теренот во Минеаполис. Сјајниот Карис Леверт незгодно доскокна на паркетот и го повреди зглобот на десната нога. На несреќниот кошарка итно му беше укажана прва помош, и на носила беше изнесен во соблекувалната.

Играчите на двата тима се држеа за главите, а некои не можеа да ги сопрат и солзите, затоа што повредата на Леверт изгледаше страшна.

Предупредување дека видеото на кое се гледа повредата на Леверт е навистина возенмирувачко...

Најново во Кошарка